Postovani, Pre par godina, lekar mi je pri pregledu zeluca dao dijagnozu da imam zeludac kaskadnog oblika, pominjana je i aerokolija a sve se svodilo na to da uz hranu ili pri gutanju pljuvacke uzimam vazduh koji ulazi u zeludac. Da li kao posledica toga moze da se javlja gubljenje vazduha, narocito kada malo duze pricam? Sve se inace pojacava kada sam nervozan. Napominjem da mi je tada malo lakse kada podrignem. Sta bih trebao da jedem, a sta da izbegavam i koji lek mi preporucujete. Unapred hvala, Sasa

    Odgovoreno: 08. 07. 2008.
    • Postovani,
      Kaskadirani zeludac je praktivno oblik tj forma zeluca, a ne oboljenje. Vazduh ne gubite zbog toga, podrigivanjem iybacujete vazduh koji se nakuplja u kaskadnom delu. Izbegavajte gazirane napitke, dobro zvacite hranu, nema nekog posebnopg rezima u ioshrani, a od lekova mozete da uzimate tablete Klometola.