Postovani prof. dr. Nagorni, interesuje me na koji vremenski period je potrebno raditi kontrole kod ulceroznog colitisa i naravno sta od metoda? Meni je dijagnoza postavljena marta ove godine i zahvacen je redektalni deo debelog creva, u terapiji koristim salofalk tablete 4 puta po 1 tabletu a inace se osecam dobro i nisam imala slicnih problema od marta meseca. Hvala unapred!

    Odgovoreno: 06. 07. 2008.
    • Postovana,
      prvu skledecu kolonoskopiju treba uraditi za godinu dana, kasnije uz konsultaciju gastroenterologa, kada bolest traje duze od 12 do 15 godina sa lokalizacijom kao sto kod Vas kolonoskopiju sa biopsijama treba raditi svake godine. Terapija je u redu, drzite i dijetu koja se predlaze.