Gastroskopskim pregledom utvrdjeno je da imam Hiatus Hernia i to narocito izrazen.Kako bih mogao da ublazim propratne smetnje?Od ljekova uzimam motilium,ali me zanima da li smijem da ga koristim stalno?

    Odgovoreno: 03. 07. 2008.
    • Postovani,
      Higijensko dijetetski rezim uz lekove je sastavni deo terapije zeludacne kile. Redukujte telesnu tezinu ako ste gojazni, jedite cesce, koliccinski manje, izbegavajte obrok 3h pred spavanje, spavajte sa podignutim uzglavljem, izbegavajte naglo savijanje napred, ne jedite slatkise, posebno cokoladu i peppermint, nosite siroku odecu, ne unosite gazirane napitke i pikantnu hranu i svakako jedan od lekova iz grupe inhibitora protonske pumpe tj Omeprol ili Controloc ili Nexium.