Radila sam analize krvi,gde mi je skoro sve na donjoj granici,osecam,umor,premor i malaksalost,a u analizi mi je izdvojena heliko bakterija IgG 195 RU/ml IgA 2 ratio.Dobila sam terapiju koja je brzo zaustavljena zbog velikog gastritisa koji imam.Prepisan mi je controloc 20mg i espumisan,dok se zeludac ne smiri,pa onda sledi terapija za heliko bakteriju.Zanima me da li sa ovim moze biti povezan pritisak u donjem delu stomaka,tvrda stolica i napetost koja traje vec duze vreme,bol koji se smanji nakon odlaska u wc i sta mi predlazete iz svega gore navedenog?Hvala.

    Odgovoreno: 03. 07. 2008.
    • Postovana,
      Sa Helicobacter pylori infekcijom ne mogu biti povezane tegobe koje imate, Potrebno je da u ovom periodu unosite sto vise tecnosti da jedete tecno i kasasto, ako imate i dalje probleme sa stolicom koristite Sirup Portalak 3x1 supena kasika da olaksate praznjenje uz Espumisan koji uzimate,