Postovani doktore,pre 5-6 meseci sam bio kod vas na pregledu i vi ste konstatovali dispepsiju,naime imao sam mucnine svakog jutra koje bi prestajale posle 1.5-2sata a u toku dana redje,mozda svakog treceg dana,nisam imao nikakve bolove u zeludcu nikad,ponekad nadutost u stomaku i to su bili simptomi. Prepisali ste mi omeprol koji sam pio 3 nedelje i odmah je bilo bolje--pomenute jutarnje mucnine su nestale i nikad se nisu vratile! Medjutim,vec 3-4 meseca imam osecaj nekog nedostatka vazduha,tera me da se prozevam non-stop,da udahnem duboko da bih osetio olaksanje koje cesto osetim a nekad i ne.Osecaj bih priblizno opisao kao da sam se prejeo pa tesko disem ali to ne mora da bude posle jela vec nema pravila. Uglavnom me to zevanje izludjuje,ta glad za vazduhom koje ponekad celog dana traje i zevam na 1-2min.konstantno! Ajde da kazem i da sam pomalo nervozan ali prvenstveno smatram da me zevanje cini nervoznim jer mi ne da da se opustim! Bolove u zeludcu nemam nikakve,stolica redovna a uvece kad legnem tegobe nestaju do sledeceg jutra kad ustanem! Sta mi je ciniti,pomozite i unapred hvala!!!!

    Odgovoreno: 02. 07. 2008.

Komentari na pitanje: #7233

    • Isti problem imam, saturacija super, sve ok ali kad odem kod doktora kao da izmišljam ali ovo je odvratno. Da li Vas i dalje muči to i da li je neko otkrio šta je u pitanju?

    • U poslednje vreme mi se barem jednom u mesec dana desi da ne mogu punim plućima da udahnem vazduh.Tek posle pokušaja par puta udahnem punim plućima ili zevam.Cesto imam osećaj da mi u gornjem delu grudnog kosa kao da prolazi ziletom takav bol,Gornji deo kičme isto me boli.

    • Dobro vece imam isti problem kao svi ovde glad za vazduhom.prvo je bilo disponeja pa prestala Al tera me da zevam non stop zna li Neko neki lek za to hvala unapred

    • Ve molam imam problem so zevanje,i tegnenje na teloto ( nozete ) koga spijam vo spienje nedostatok na vozduh,i narusen govor !?ve molam dali nekoj se soocil so mojov problem ili odgovor od strucno lice 😢😢😭😭

    • Molim vas ko zna nek mi odgovori imam problem vec 2 nedelje imam potrebu svakih 2 3 min da udahnem vazduh nekad osecam da sam udahnuo skroz a nekad kao da su mi pluca vec puna vazduha pa nemogu da udahnem tesko za objasniti ali ako neko zna o cemu je rec molim ga da mi odgovori

    • Postovani, i meni bi bio potreban savet. . Vec duze od tri godine imam osecaj nekog nedostatka vazduha, tera me da se prozevam non-stop, da udahnem duboko da bih osetila olaksanje koje cesto osetim a nekad i ne. Uglavnom me to zevanje izludjuje, ta glad za vazduhom koja ponekad celog dana traje i zevam na 1-2min. Konstantno! Ajde da kazem i da sam pomalo nervozna ali prvenstveno smatram da me zevanje cini nervoznon jer mi ne da da se opustim! Kada me uhvati "gusenje" pocne srce jace da mi lupa, i bas se unerozim. To stanje mi je konstanto od nove godine. . Budem mirna neko vreme i opet se ponovi. Ustanovljen mi je gastritis i helyco bactery, mada terpaiju koristim mesec dana, bilo mi je ok prve dve ned. Sada ponovo zna da me uhvati taj nedostatak vazduha. Koristim: espumisan, gastroperidon, rupurut, i sabax. . Hvala unapred!