dijagnoza mog supruga je Hiatus hernia et gerd gradzs b c Gastroduodenitis chr. On se i pored terapije controloc,motilium eglonil i famotidin koje je pio u dva navrata po recepturi doktora Dusana Mandica osjeca jako lose.Stalno ima nadimanje ne moze da sjedi dugo vec mora da legne da bi mu bilo lakse.Radio je i laboratorijske nalaze i gastroskopiju u maju.Laboratorijski nalazi su bili dobri i svi parametri normalni.Inace on je po prirodi jako nervozan,aposao kojim se bavi godinama je veoma naporan inace kao elektricar radi kod privatnika.Sto se hrane tice moram ga kontrolisati jer ne vodi racuna kad ce jesti i koliko. Molim Vas da mi bar kazete sta da radim i kako bih ja mogla doci kod Vas sa njim da ga pregledate.Mi zivimo u Podgorici ali ni kraj svijeta mi nije daleko samo da mu pomognem jer me strah za njegov zivot.Cekam Vas odgovor unaprijed zahvalna!

    Odgovoreno: 01. 07. 2008.
    • Postovana,
      Terapiju koju je Vas suprug dobio trebalo bi da bude dovoljna da olasa tegobe kod hijatale hernije i GERD-a. Medjutim i ishrana je sastavni deo terapije, kao i neke navike. Treba da spava sa podignutim uzglkavljem, da ne vecera 3h pred spavanje, da ima veci broj obroka kolicinski manjih, da oslabi ako je gojazan, da izbegava slatkise, posebno cokoladu i peppermint i gazirane napitke i da ne nosi tesno. Javite te mi se ako ovo ne urodi plodom.