Postovani profesore,obracam se vama jer nisam nasao na ovom sajtu nekog lekara koji se bavi virusnim zarazama,nadam se da vi mozete nesto reci o mom problemu.Dijagnostikovan mi je adeno virus pre par dana.Interesuje me da li on moze da osteti jetru i ako moze u kojoj meri?Inace nisam imao nikakvih problema sa jetrom do sada ali lekar mi je dao nalog za AST,ASL i jos jedan tip analize kako bi se uverio u stanje jetre.Zanima me da li postoje i neki fizicki simptomi ostecenja jetre koji se mogu osetiti.Adeno virus nisam imao nikad do sada.

    Odgovoreno: 26. 06. 2008.
    • Postovani,
      Jetru mogu ostetiti ne samo virusi B i C hepatitisa nego i drugi, tako da potencijalno i adenovirus moze ostetiti jetrru. Pored analiza koje ste dali mozete uraditi i ultrazvucni pregled jetre. Inace od simptoma osecaju se tisteci bolovi ispod desnog rebarnog luka, mucnina, gadjenje, malaksalost, nekada lako povisena te;esna temperatura, i jetra moze biti uvecana.