Postovani doktore,pitao bih Vas da li povecana zeludacna kisjelina,(a ja je imam vec tri,cetiri godine),a i osjecan cesto nadutost stomaka,moze da dovede do preskakanja srca??Napominjem,da imam 23 godine,da sa uradio nalaz krvi,EKG,ultra zvuk srca,sve uredu.Jedino u stvari sto osjecam je ta kisjelina koja mi dolazi do jednjaka,i ta cesta nadutost u stomaku,zbog toga sam posumljao da to moze biti uzrok preskakanja srca koji imam ponekad.Hvala unaprijed na odgovoru!

    Odgovoreno: 24. 06. 2008.
    • Postovani,
      Pojacana kiselina ne moze da dovede do preskakanja srca. Medjutim, zeludacna kila odnosno hijatalna hernija to moze. Po svemu tegobe koje opisujete su posedica stettnog dejstva kiseline na jednjak zbog zeludacne kile, ukljucujuci i preskakanje srca zbog kompresije na srce.