Poštovai doktore! Prije 6 godina u vojsci sam davao dobrovoljno krv. Nakon nekoliko dana došao je nalaz sa transfuzilogije -sumnja na hep. C. Nakon savjetovanja kod hepatologa uradio sam sve testove koji su bili negativni, također i UZ abdomena gdje je sve bilo bo osim kolike u lijevom bubregu promjera oko 3 mm. Svih ovih godina su mi uvećane transaminaze te je ALT oko 100 a AST oko 45-50. Ostali nalazi su u granicama glukoza 5,7 dok su holesterol 3,02 a trigliceridi 0,33, bilirubin ukupni 9,4, kreatinin 88, urea 3,9 zatim mokračna kiselina 315, GGT 32, željezo 13,3. Prije par mjeseci radio sam UZ abdomena gdje je nalaz sljedeći: jetra urednog smještaja, blago hiperehogene strukture parenhima ali homogena u cijelosti, nema dilatacija ekstrahepatalnih žućnih vodova, žučna kesa bo, pankreas i slezena eho slobodnog lumena. Lijevi bubreg eho slobodnog lumena sa vidljivom kolikom promjera oko 3 mm. Desni bubreg eho slobodnog lumena. Istovremeno uradi se eho štitne žlijezde i nalaz glasi: eho štitne žlijezde uredan. Naglašavam da nikada a ni sada nemam nikakvih tegoba kada je u pitanju probavni trakt,namam abdominalnih bolova, povraćanja, čestog gađenja i sl. Nisam alkoholičar a pušim 3-5 cigareta dnevno. Vodim računa o ishrani i ne prejedam se nego uzimam manje a češće obroke. Doktor mi je propisao lijek Sylimarin cap. 3x1. Imam li razloga za brigu zbog svega pomenutog? S poštovanjem!

    Odgovoreno: 21. 06. 2008.

Komentari na pitanje: #6694

    • Jos od 11 novembra sam poceo da povracam i tako svaki dan pogotovo ujutru, uvece mi je bilo ok i spavao sam odlicno, cim se probudim opet isto, bio sam kod lekara opste prakse a onda i kod gastroentrologa i radio mi endoskopiju---nalaz je sledeci: ezofagogastroduodenoskopija jednjak je pravilan prohodan kardija je inkompetentna na kardiji na prednjem zidu plici rascep sluznice u duzini 1cm zeludac je kaskadno presavijen, jako edematozne eritematozne sluznice bez lezije epitela fornix u retroverziji bo uzeta je biopsija sluznice antruma zeluca na helikobakter pilori ureaza test- (sjutradan mi je javljeno da nemam bakteriju) u lumenu zeluca se zapaza velika kolicina tamnozelenog sekreta bulbus je edematozne eritematozne sluznice bez lezije epitela dalje do d2 nalaz je uredan dg: sy mallory weis gastroduodenitis chr th: controloc tbl 40mg 2x1 pola sata pre dorucka i pred spavanje 28 dana (al ja sam greskom tek posle nekoliko dana shvatio da pijem controloc od 20 mg ne od 40) i ostao sam na 20 mg 2x1) i venter prasak 3x1 kesicu sat pre obroka 11 dana! Eto to mi je receno i ja sam to od tog dana 16 novembra poceo piti do danas i prvih 9 dana nisam povracao jeo sam hranu koju mi je on preporucio, i bilo mi je ok dok onda 25 novembra opet ujutru sam povratio kao i 26 i 27 al samo ujutru popodne sve ok, osjecam tegobe u stomaku nakon toga uvece vec skoro i da nema kako kad, radio sam krvnu sliku jos 27 i krvna slika je odlicna i snimao pluca i pluca su ok. Imam stolicu kako kad malo tvrdu malo meku al sinoc 28 na 29 sam imao preko noci grceve u stomaku i bolove i olaksao sam se u wc i bilo mi je ok, ujutru 29 tj danas sam dobio proliv i evo vec tri puta danas sam ga imao i treci put nisam primetio a gledao sam krv u stolici ali sam primetio posle treceg puta kada sam se i naprezao malo danas na toalet papiru malo krvi. Interesuje me celokupno vase misljenje i da mi lajicki objasnite onaj nalaz i dali mi jos nesto predlazete! Ishranu sam promenio skroz samo kuvano jedem! Hvala vam i izvinjavam se ako sam bio prost u nekim recima! Hvala vam unapred i ocekujem ubrzo vas odgovor jer sam zaista uznemiren i napet i zabrinjava me sve! Hvala!