Imam refluks zapaljenje jednjaka i lekar mi je ustanovio da mi je otvor zeludca olabavljen i imam puno kiseline u jednjaku pijem controloc i dao mi je neke savete o ishrani. Ne znam da li smem da jedem kukuruz kacamak i proju. Koliko treba da pijem cedjenu sargarepu cveklu i kupus ili ovo oboljenje znaci dozivotna dijeta.

    Odgovoreno: 11. 07. 2010.

Komentari na pitanje: #64388

    • Imam bolove u gornjem delu stomaka i naduvanje i podrigivanje

    • Postovani, budite ljubazni i odgovorite mi da li se sve bolesti stomaka mogu uociti pregledom, odnosno, ultrazvukom stomaka, a ako nemogu koje su to bolesti i kako se one otkrivaju. Bio sam na ultrazvuku stomaka i kazu da je uraden ali ja vec 7 dana imam nepodnosljive bolove u stomaku, najvise u gornjem delu, na sredini pocetka grudnog kosa. Bolovi su praceni nekada mucninom, sire se na ceo stomak povremeno ispod rebara i na desnoj strani je intezitet bola jaci. Osecam povremeno zarenje u stomaku, tj. Grudnom kosu u vidu temperature, povremene bolove u lopaticama na ledjima, zujenje u levom uhu konstantno 7 dana praceno vrtoglavicom i blagim poremecajem centra ravnoteze ako ga tako mogu nazvati, nesigurnim hodom. Posto mi je snimak, odnosno ultrazvuk stomaka uredan po prici lekara, sta dalje da radim i kako da postupam jer vise nemogu ove bolove da izdrzim. O cemu se radi u konkretnom slucaju? Unapred zahvalan, mladi oficir policije

    • Od pre sedam dana imam jake bolove u stomaku, na dnu grudnog kosa, bolovi ce sire nekada na ceo stomak i vise ih osecam na svojoj desnoj strani nego levoj, bolovi ispod rebara, po nekada osecam da mi se grudni kos zazari i osecam neku temperaturu u tom delu, imam bolove u lopaticama na ledjima, zujenja u levom uhu neprestano vec 7 dana, vrtoglavicu i bolove u pri vrhu vratnog dela glave, kao i nestabilan hod. Molim vas za sto brzi odgovor na sta sumnjate u konkretnom slucaju? Unapred hvala

    • Sta znaci atrofican zeludac, koliko je to ozbiljno oboljenje i kako se i da li se uopste leci? Unapred hvala.

    • U poslednje vreme tacnije vec 4-5 meseci imam ucestale dijareje ali obavezno posle uzimanja svakog obroka, nekada znam imati i po 10 i vise defekacija ali su sve vodenaste i tecne, i osecam iznurenost veciti umor i stalno mi nesto rekao bih grmi (kao grmljavina meteo pojava) u crevima, a s obzirom da svaki dan putujem na posao u odlasku i povratku oko 70km predstavlja mi strasan problem. Operisla sam zucnu kesu pre godinu i po, obavila skoro sva istrazivanja (kolonoskopiju, gastroskopiju, irigografiju, pasazu tankog creva, razne labaratorije kao prisustvo parazita u stolici, koprokulturu, i to je uglavnom u redu, posle pasaza tankog creva radiolog mi je rekao da imam ubrzanu peristatiku, oko 80-90 minuta je vreme trajanja prolaska barijuma kroz tanko crevo, jedino jos nisam odradila analizu stolice na toksin a i b clostridia difficila i to cu odraditi. S postovanjem