postovani doktore pisem vec drugi put.pisem iz makedonije i ako ima gresaka izvinjavam se zbog gresaka. moj soprug treba snimiti pasazu tankog creva dali je neugodno i koliko trae. nema hronican proliv ili idi normalno ili 3do 4 puta proljivaste ili kasaste stolice nekad nema ceo dan a kad poge jedan put normalno posle toga krce sreva i tera ga jos 1 nekad 2 puta nema ni krv ni sluz i ima dosta gasova. nema nikakvih bolova samo nekad krcejne creva. molim vas za vase mislejne sta moze da pude dali je nesto opasno jer sam mnogo zabrinuta.molim vas ako moze da mi posajlete pobrzi odgovor za da imam malo olaksajne. unapred mnogo hvala na odgovor i srdacan pozdrav.

    Odgovoreno: 07. 06. 2008.
    • Postovana,
      Najverovatnije da nije nista opasno. Pasaza tankih creva je radioloska metopda, pacijent pije barijum i snimaju se pokreti tankog creva i analizxiraju promene na ivicama i u lumenu tankog creva. Najverovatnije da se radi o funkcionalnom poremecaju kod Vaseg supruga, ali treba iskljuciti tzv sindrom malapsorpcije tj losegg varenja.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #6314

    • nevena ibraimovic 16. 04. 2010.

      Molim vas dami objasnite skinut mi je polip u velicini od 4 mm, imam ucestali proliv vec 10 godina, ne gubim na kilazi, neman krvi i sluz u stolici, nemam dovoljan apetit, i trenutno sam na granici anemije, hgl-112. Imam osecaj vrtoglavice i malaksavosti, pomalo bolove u stomaku u predelu desne strane. Molim vas objasnitemi gde da se obratim za savet dalji.