Prije nekoliko godina ustanovljena mi je, heatus hernia. Dobio sam sve potrebne upute kako ponasati u skldu sa bolescu. Da li postoji opsirnije objasnjenje u vezi ishrane, sem ovoga koje imam? Hvala

    Odgovoreno: 08. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Ne znam koja objašnjenja imate, ali treba da jedete češće količinski manje, da spavate sa podignutim uzglavljem, 3h pre spavanja da ne jedete, da se ne stežete oko0 pasa, da smršate, ako ste gojazni, da izbegavate pikantnu hranu, alkohol, gazirane napitke, čokoladu i pepermint.