Postovani doktore nalazim se u Norveskoj.Ovde su mi slucajnom analizom krvi utvrdili da imam virus HEPATITISA B.Ja se osecam super nemam nikakvih tegoba.To mi je ustanovljeno jos januara meseca i receno mi je da ce sam organizam regulisati.Ovo su moji rezultati:Bs antigen Pozitiv, Bs antistof 233,9 IU/L;Be antign Negativ, Be antistof Pozitiv; Bc IgM antistof Ngativ. Molimvas recite mi sta ovi moji rezultati govore i da li je neophodno lecenje?Sta treba da uzimam od terapije da bi se virus povukao? Imam 31 godinu,visoka 164,teska 55kg. Imam jednog sincica od 2 godine planiram jos jedno dete ali neznam kakave posledice moze virus ostaviti na plod pa vas molim da mi i to objasnite i da li smem uopste da ostajem u drugom stanju? Unapred zahvalana sa kraja sveta

    Odgovoreno: 03. 06. 2008.
    • Postovana,
      Virus se potencijalno moze premeti i na plod. Uradite AST, ALT, Alp. Gama GT, i skrining koagulacije kako bih Vam dao terapijski savet. Kada se HBs antigen negativizira, a a anti HBs antitela budu pozitivna to ce znaciti da se organizam izborio sa virusom i za plod nece biti rizika. Sacekajte do tada.