Postovani, bila sam kod lekara i nakon analiza ustanovili su mi da imam heliko bakteriju. Interesuje me uzrok bolesti, da li je zarazna i sta od ishrane smem da jedema sta je zabranjeno? I recita mi nesto vise o toj bakteriji.

    Odgovoreno: 24. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Baktertija se prenosi feko oralnim i oro-oralnim putem preko 50% stanovništva na zemljinoj kugli starije od 5o godina je inficirano ovom bakterijom. Oko 10% osoba inficiranih oboli od neke od bolesti kao što su ulkus, limfom, karcinom želuca, ali u sadejstvu sa drugim faktorima. Nema posebnih dijetetskih saveta.