Poštovani, slučajno sam uradio helico test (krv iz prsta) i pozitivan sam. Nemam tegoba i smetnji sa probavnim traktom. . Prije uključenja trojne terapije preporucena mi je gastroskopija koju sam uradio i nalazi su uredni bez ikakvih promjena ali nije rađena analiza dokaz na helico. . Molim vaše mišljenje dali trebam piti trojnu terapiju zbog prisustva bakterije bez obzira na uredan gastroskopski nalaz. . Hvala

    Odgovoreno: 18. 04. 2010.

Komentari na pitanje: #58821

    • dr Yvonimir Đorđević 29. 08. 2012.

      Veliki borj stanovnika zemlje ima pristan helicobacter, ali svi pacijenti nemaju tegobe i nemaju gastrointestinalne lezije. Kod takvih pacijenta i nije neophodno lečenje (eradikacija) helikobactera. Ukoliko imate smetnje sa digestivnoim traktom, obratite se svom gastroenterologu koji će da proceni potrebu gastroskopskog pregleda i lečenja.