Poštovani,zahvaljujem puno na odgovoru,u medju vremenu od postavljenog pitanja do vašeg odgovora posetio sam lekara medicine rada i on mi je predložio da uradim ponovo lab.merenja samo bilirubina.Direktno testiranje na hepatitis B i C nisam radio alisam posetio tranfuziloško odeljenje u mom mestu i dobio odgovor : Prilikom dobrovoljnog davanja krvi 6.4.1988.godine posumnjali su na Hepatitis C tada je ponovljen test i on je bio negativan na sve zarazne bolesti koje se rade prilikom davanja krvi, i tako sve do  danas ,što je 22 puta data krv.Tom prilikom sam razgovarao sa Transfuziologom, i on je predložio ponovni test bili rubina ,tom prilikom sam ponovo dao krv 12.05.  Uradio sam danas 15.05.2008. test bili rubina i  rezultat je :ukupni 23.4 direktni 7.4 stim što sam veče pred testiranje pojeo porciju muslija sa malo masnim jogurtom :BALANS+ oko 21 čas. Iujutro mnoštvo cigareta i čašu vode uz veoma izraženu nervozu.Da li je potrebno da radim posebno test na Hepatitis B i C ili je ovo iz Transfuzije dovoljno i molim vas da mi objasnite  test gladovanja i fenobarbitonski test.Dali povremeno krčanje u stomaku imaju veze sa bilirubinima.

    Odgovoreno: 25. 05. 2008.
    • Postovani,
      Ne treba da radite testove. Testove koje sam Vam pomenuo radi se uz kontrolu gastroenteologa, jedan dan se gladuje i sutradan se poredi vrednost builirubina nakon gladovanja i ona pre gladovanja. Pozitivan test je kada je vrednost bilirubina posle gladovanja veca od one pre gladovanja. Zatim se uzima fenobarbiton tri dana i nakon toga bilirubintreba da bude nizih vrednosti. Napominjem ovi testovi se rade samo uz predlog gastroenterologa.