do nedavno sam imala problem sa anemijom i lecila se tri godine, vec godinu dana ne uzima nikakvu terapiju ,krvnu sliku kontolisem i vrlo je zadovoljavajuca ali na poslednje dve kontrole pojavio se visak gvozdja, citala sam da je vrlo opasan za jetru, kako da zastitim jetru

    Odgovoreno: 25. 05. 2008.
    • Postovana,
      Najpre uradite kompletne laboratorijske pretrage jetrenih enzima i ultrazvucni pregled jetre. Ako su analize u granicama normale nije p[potrebna niokakva zastite. Postoji jedno oboljenje koje posledica poremecenog metabolizma gvozdja, verovatno na to mislite, ali ono nije posledica visak gvozdja nakon terapije gvozdjem zbog anemije.