postovani doktore . pisem iz makedonije. pitajne je u vezi moj soprug.pocelo je od noemvdi kada lekar mu je dao antibiotici posto je imao problem sa grlom i boleo je uvo onda se oblozio jezik pa onada antibiotici i on mesec dana nije imao ukus na nisto sto jede tako da on je mnogo malo jeo.onda su nastupili bolova zeludca i isli smo svaki dan na sisteme. posle je izvrsio gastroskopiju i imao je hiatus hernija dali su mu omeprazol i nista nije pomoglo. onda smo isli kod drug lekar u drugi grad i opet gastroskopija i nalaz hiatus nernija pa onda drugi tableta i tako jedan lekar jrdni lekarstva drug drugi i on je popijo dosta lekovi.posle toga poceo ga boliti stomak. otisli smo na magnetnu rezonansu i ct skener za abdomen .sve je u redu nema nista kaze doktor.smirilo se sve aon je smrsavio 22 kg posto nista nije jeo okolu 3 meseci.onda nastupa dijareja koja trae 3 mececi. nema krvi ni sluz ispitali smo parazita nema krvna slika je dobra ima 2do 3 stolici dnevnonekad se stabilizira ide normalno 2 3 dana pa onada pak 2 do 3 puta dijareja i tako nista ga ne boli samo kada creva krce onda ima dijareu.pao je u depresiji i pie antidepresivi da napomenem da je izvrsena i retkoskopija i nalazi su u redu.molim vas za vase mislejne i odgovor jer smo mnogo uolasjeni. pozdrav i unapred hvala za odgovor.

    Odgovoreno: 25. 05. 2008.
    • Postoavana,
      Najverovatnije da je premecena bakterijska flora antibioticima. Potrebno je da ipak uradite kolonoskoppiju, kompletna pregled debelog creva, Vas suprug je uradio rektoskopiju. Dolazi u obzir da se urade i T3, T4 i TSH, analize iz ktvi za stitutnu zlezdu, jer i pojacana funkcija stitne zlezde moze d aide sa prolivima. U slucaju da su svi nalazi negativni uradite pasazu tankih creva, rendgenski pregled tankih creva sa barijumom.