Postovani doktore, ukoliko neko ima povecanu resorbciju tecnosti iz stolice ( cesto tvrda stolica u loptastim komadicima), kako moze to da regulise? Imam hemoriode i fissuru, pa mi je uredjivanje stolice mnogo vazno. Hvala.

    Odgovoreno: 25. 05. 2008.
    • Postovani,
      Pre svega unosenjem tecne i kasaste hrane, treba sto vise da pijete negaziranih sokova i vode, ako treba uzimajte i lactulozu 1do 3 puta dnevno da bi stolica izlazila sto lakes i da Vam ne bi pravila fisuru i da ne bi izaziva krvarenje iz hemoroida.