Postovani, juce ste mi odgovorili na moje pitanje na cemu Vam zahvaljujem. Medjutim upravo su mi pristigli rezultati ispitivanja stolice i nalaz je da nema patogenih bakterija ali da su izolovane gljivice iz roda Candida veoma veliki broj. Da li su one mozda uzrok mojih problema, a ne IBS i kako da se lecim?

    Odgovoreno: 25. 05. 2008.
    • Postovani,
      Candidu u velikom vroju treba leciti tabletama Nistatina i dijetom bez slatkisa i belog brasna. Nekada se tegobe preplicu. Kada izlecite candidu, ako se tegobe izgube bicewmo sigurni da li je razlog za Vase tegobe bila candida ili IBS. Dijagnoze se vrlo cesto postavljaju i iskljucivanjem , odnosno terapijskim testom.