Postovani doktore,rekli ste mi da vam se javim kada zavrsim th za helikobakteriju...sa th sam zavrsila pre otplike vise od dve nedelje,i od tada imam jako problem sa kiselinom da mi hrana vec izlazi napolje i opet me muci zeludac i ponekada mucnina!doktor mi je rekao da je HP rezistentna i da je velika mogucnost da ni sa datom th nije unistena...Uzela sam da pijem Controloc koji mi je malo umirio kiselinu ali u zeludcu me jako muci neki cudan osecaj!Isto kao i pre nego sto je ustanovljeno prisustvo bakterije...Od antibiotika sam dobila jak sekret vaginalno i jezik mi je dobio cudan izgled,pobeleo je jako i izbacile su se velike crvene tacke...Zelela bi da cujem vase misljenje i po vama dal je potrebno da se ponovo javim svom lekaru? Hvala vam

    Odgovoreno: 25. 05. 2008.
    • Postovana,
      Svavako da treba da se javite svom lekaru. Rezistenciju na H.pylori najpre treba utvrditi, pa tek onda govoriti o njoj. Nastavite da pijete Controloc, ali uradite i bris usne duplje, vaginalni bris i ostavite stoliocu na pregled na bakterije, gljivice i parasite. Vewrovatno da su kao sto ste i sami zakljucili od antibiotika dobili gljvice.