Zbog bolova i nadutosti stomaka, te bolova u perineumu i debelom crevu/rectumu, kao i u donjem delu ledja date su mi sledece pretrage da uradim: CRP, Fibrinogen, CEA, CEA 19-9, CA-125, IgG test na helicobakter, pregled stolice na gljivice i krvarenje, KKS, SE, urin. Ultrazvukom abdomena i bubrega utvrdjene sledece dijagnoze: Nalazom dominira veoma izrazena aerokolija. U abdomenu nema znakova prisustva slobodne tecnosti. Dg: Nhephrolithiasis dex Microlithiasis ren.sin Dyspepsia functionalis in obs. Sy vertebrae LS chron. In obs RTG snimak kicme: blage osteohondrtocine promene od VI 4 do VI 5 prsljena. Umerene osteohondriticne promene od VI 5 do VS 1 prsljena sa umerenim suzenjem intervertobralnog prostora I subjhondralnom sklerozom naspramno pokrivajucih povrsina. Od nalaza sam dosad uradila lab, pretrage na KKS, SE, urin, stolicu na krvarenje, CPR i fibrinogen, sve je u redu. Tumor markeri su takodje uredu, helicobacter je 20,0, znaci moguca infekcija, ali i ne mora biti?! S obzirom da je bol unazad 3 dana najvise locirana u predelu debelog creva/rectuma( ne mogu da sedim!), i u predelu stomaka pretpostavljam da cu morati da uradim kolonoskopiju. Rektoskopija je radjena prosle godine, nalaz je glasio: venac diskretnih unutrasnjih hemoroida. Jos bih da dodam, da je stolica svaki put drugacija, veoma bolna, tanjeg oblika nego inace, cesto i u manjim komadicima. Da li mi mozete reci o kakvom oboljenju moze biti rec? Hvala unapred na odgovorima! P.S. Terapija za pocetak: controloc 20mg i linex caps.

    Odgovoreno: 13. 05. 2008.
    • Postovana.
      Kod Vas se najverovatnije radi o iritabilnom crevnom sindromu, ali za tegobe koje imate apsolutno predlazem da uradite kolonoskopiju. Sto se tice H.pylori predlazem da uradite senzitivnije metode pre svega izdisajni test, ili gastroskopiju sa ureaza testom.