Postovani prof dr Nagorni, pre mesec dana su mom detetu postavili dijagnozu ulceroznog kolitisa, zahvacen je samo rektalni deo debelog creva, ona ima 23 god.Interesuje me da li je bolest izleciva u potpunosti ili ne, da li mozda postoji u inostranstvu neko lecenje koje bi dalo trajno resenje? I sta mislite o helmintie terapy i bacterio terapy- tekst je dat na engleskom jeziku?Jos samo jedno pitanje sta mislite o lecenju biljem, puno sam citala u novinama"Lekovito Bilje" gde neki travari tvrde da se cajevima i oblogama moze izleciti bolest, mada sam ja skepticna. Molim vas da mi pomognete ona ne zeli o tome da razgovara, stalno je nervozna. Unapred zahvalna brizna majka.

    Odgovoreno: 13. 05. 2008.
    • Postovana,
      Bolest u vecine bolesnika sa lokalizacijom u rektumu kao kod Vaseg deteta moze biti iyleciva ili maker zalecena. Ne predlazem Vam terapiju biljem. Sto se lekova tice svega sto ima u svetu ima i u Srbiji. Zapamtite da je i dijeta jednako vazan deo terapije kao i sami lekovi.