Postovani doktore vec neko vreme unazad osecam bol ispod levog rebra. Bol je bila povremena, i ne tako jaka, ali cini mi se da je svakim danom sve vise puta ponavlja. Posle svakog obroka osecam nadutos u stomaku i dosta podrigujem. Kada sam se obratio lekaru poslali su me internisti koji me je pregledao u uradio ultrazbuk abdomena. Rekao mi je da imam malo svetliju jetru i da mi je poremeceno varenje. Ostali nalazi su bili uredu. Stim da mozda imam i pesak u levom bubregu. Analiza krvi je pokazala da su mi povecani neki enzimi koje luci jetra. Nikakvu terapiju nisam dobio, vec samo dijetu za obolele od gastritisa. Evo vec dve nedelje sam na dijeti, apetit mi se blago smanjio, malo sam izgubio na tezini, nemam mucninu niti krvarim na stolicu, ali bol ispod levog rebra se i dalje javlja, nekada u blagom a nekada u intenzivnijem obliku. Stolicu imam svakodnevno nekada cak i dva - tri puta dnevno. I imam problem da kada, recimo treba negde da putujem ili nesto slicno, gotovo obavezno imam problema sa retkom stolicim (kao da je na nervnoj bazi) . Zanima me da li je to sve pvezano (varenje, jetra i ta rekao bih precesta stolica) i zasto mi niko u tim analizama nije pomenuo zeludac, tj da li mozda imam neko oboljenje zeludca (cir ili nesto sl.) i da li dijagnoza koju su mu postavili (dysperso. . . Ili tako nesto) mozda i nije tacna? I da li po vasem misljenju treba uraditi gastroskopiju ili kolonoskopiju? Postivanje, nikola.

    Odgovoreno: 07. 05. 2010.

Komentari na pitanje: #52271

    • Bio sam. Kod lekara više puta. Jako me boli ispod levog rebara, imam jake gasove i nemam tako često stolicu. Onda predje bol kod pupka malo niže, pa me boli dodnji stomak i testis. Molim vas da mi pomognete.