Postovani doktore, mom tata je 26.04.08. operisan cir na dvanaestopalacnom crevu i posle nekih 10 dana otpusten je kuci. Jos uvek se nalazi na dijetalnom rezimu ishrane / pire kromrir, kuvani pirinac, griz, mleko , jogurt , kiselo mleko /. Interesuje me , s obzirom da je dosta oslabio , kada ce moci da predje na hranu jace kaloricne vrednosti ? Da li vec mogu da pocnem da mu dajem kuvano meso/ ribu, piletinu, govedje meso / , kuvano povrce i voce i hleb, jaja? I sta jos .... Pozdrav od Nislike.

    Odgovoreno: 12. 05. 2008.
    • Postovana,

      Sve zavisi koja je vrsta hirurske intervencije uradjena, da li je skracen zeludac ili nije.Mislim da jos par dana treba da bude na dijeti, osnovno je da se mnogo ne prejede i da unosi manju kolicinu hrane. Najbolje je konsultovati operatora.