Koje lekove treba uzeti kada se utvrdi preko krvi da imam helicobacter pilori? Da li zbog ove bakterije imam bolove u celom stomaku, kiselinu, nadimanje i jako puno gasova. Unapred vam se zahvaljujem.

    Odgovoreno: 14. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Bolove nemate od bakterije, ali nadimanje i gasove verovatno, treba proverizti i stolicu na gljivice. Što se tiče lekova upotrebljavaju se lekove iz grupe inhibitora protonske pumpe i dva od 3 antibiotika koji se koriste za helicobacter, ali je preporuka u ordinaciji lekara.