Postovani, mozete li mi protumaciti sledecu dijagnozu: uputna dijagnoza: c25. 2 tu caudae pancreatis zavrsne dijagnoze: c25 neo corpis pancreatis. Infiltratio vasorum mesenterialis et mesocolonis transversi. Disseminatio peritonealis. Op: laparotuma mediana et partim subcostalis sin. Gastrenterostomia ll anterocolica posterior cum enteroenterostomia sec. Braun. Biopsio tumoris. Drainage. U pitanju je muska osoba od 57 godina. Unapred zahvaljujem, ela

    Odgovoreno: 31. 03. 2010.

Komentari na pitanje: #51564

    • Postovani, mom jedanestomesecnom sinu je na pregledu uocen sum na srcu,a posle pregleda kardiokoga coartatio aortae i zakazana balon dilatacija. Nalaz je bio: Euponican,bez cijanoze Cor: akcija ritmicna, jasnih tonova bez patoloskih sumova Pulmo b.o Af se palpiraju ali brahijalni puls je intenzivniji Jetra i slezina se ne palpiraju Ciljani eho srca: Lk edd 25-26mm ivsd 5-6mm Normalna morgologija i protoci na av valvulama Lp 14 mm ao 10mm Ao valvula trivelarna ,aortni luk dobro razvijen Ao na dijwtragmi 8 mm Od istmusa kratko tubularno suzenje na kome se registruje ubrzanje protoka do 35 mmHg,umereno ubrzanog vremena deceleracije Laminaran protok na ap i granama Na mestu DAP ne registruje se protok Perikard bez izliva Za septembar je zakazana bl.dilataciju Molim vas recite mi koliko je ovaj nalaz ozbiljan i koliko je ta operacija ozbiljna? Hvala