Pre godinu dana pocela sam da osecam tup bol sa leve strane stomaka odn. Levo od pupka, uglavnom su bili vezani za gasove ili kada pregladnim, nisu se cesto javljali i kratko su trajali. Retko kad imam kiselinu i gorusicu. Od pre dve nedelje bolove imam cesce i traju duze (ceo dan cak i vise) . Radila sam ultrazvuk abdomena koji je pokazao da mi je sve u redu osim sto imam dosta gasova u debelom crevu. (dg: sy gornje dispepsije) . Na zahtev doktora uradila sam i test na helicobacter pylori igg (rezultat 0. 553, ref vred 0-1. 10) , kao i tsh ultra (3. 39) i free t4 (15. 6) . Sa rezultatima sam otisla kod gastroenterologa koji mi nije rekao sta mi je, jer su mi svi rezultati (zajedno sa rezultatima krvi, urinokulturom i koprokulturom) dobri, nemam nikakvih tegoba sem tog tupog bola, stolica mi je uredna, itd. Doktor sumnja da je mozda nesto u crevima (dg: colon irritabilae susp, gastritis ac i stroga dijeta) . Dao mi je terapiju nexium (2x1 tableta dnevno 7 dana, a onda jos 3 nedelje po 1 tableta) i orvagil (1 tableta na svakih 8 sati) uz strogu dijetu. Ukoliko mi se bol ne smiri moracu da radim ultrazvuk debelog creva. Zaista se brinem sto moram da popijem ovoliko lekova (jer zelim da ostanem u drugom stanju) , a da pri tom niko ne moze za sigurno da mi uspostavi dijagnozu. Imam 29 godina, zdrava sam, index telesne mase mi je normalan i nisam imala nikakvih oboljenja ranije. Molim vas da mi date neki savet. Unapred vam se zahvaljujem.

    Odgovoreno: 31. 03. 2010.

Komentari na pitanje: #51502

    • Imam bol sa lijeve strane kod pupka, kad pipnem imam osjecaj kao da je neka bubuljica al sa unutrasnje strane. Dr nisam isla sta bi to moglo da bude?