Postovani, moj otac ima 58 godina, prosle godine u dva navrata su mu otklonili oko 35 polpa na debelom crevu u dva navrta laserskim putem. Ostala su jos dva sitna koji zbog velicine nisu mogli da se otklone. Pa me zanima dali je potrebno da uzima neke lekove, ili mozda promena u ishrani? Unapred zahvalna suzana iz vranja.

    Odgovoreno: 25. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Polipe koji su ostali treba pratiti i ukloniti kada portastu. Lekovi se ne primenjuju, makr ne rutinski. Što se ishrane tiče, što više voća i povrća, žitarice, dva obroka crvenog mesa za nedelju dana, smanjenje telesne mase i što veća fizička aktivnost se preporučuju.