Poštovani doktore, želela bih da mi pomognete, razjasnite neke stvari i ako je moguće date dobar savet sa vaše strane u vezi moga problema. Imam 34 godine, nikada nisam pušila, konzumirala kafu itd. Inače po konstituciji sam jako sitne građe i izgledam kao devojčica. Moj problem su konstantne aritmije koje me teraju na kašalj naročito kad sam u šetnji (najviše tada) , posle obroka, a kadkad i na prazan stomak. Preskoci srčanog ritma su jako neugodni, osećam slabost i imam osećaj da ću prestati da dišem. Radi tih problema na preporuku svoga lekara u ljubljani uradila sam 24-urni holter ekg koji je pokazao 90 epizoda tahikardije najduže u trajanju 56 min. Broj ves je bilo 57 j i jedan par pauze, uz. Srca uredu, tsh na granici i gastroskopiju na kojoj se vidi veća hiatalna hernija, jednjak je uredu nema patoloških promena, ezofagogast. Štitnica je na nor. Mestu, zeludac se norm. Širi pri isuflaciji, antralna peristatika je pravilnakružna, pilorus je okrugao i dobro se otvara, na sluznici nema pat. Promena. Mene interesuje dali je možda moguće da sam kilu dobila kašljajući 6 meseci jer x lekar u bosni nije mogao pronaći šta mi je sve dok nisam jednoga dana došla u klinič. Centar beograd te su mi tu ustanovili hroničnu alergiju na sve što cveta, a naročito na travu, korov i grinje. Dali postoji način da se rešim hijatalne hernije, a da to ne bude hirurškim putem? Dali ću imati problem u trudnići zbog toga i ima li veze moja sitna konstitucija tela sa spuštanjem ili dizanjem određenih unutrašnjih organa te uvlačenjem kao npr. Želudca. Za terapiju koristim concor cor 2, 5mg pola tabl. Ujutro i uvečer i acipan 40mg uz pošovanje određenog načina ishrane. Uz veliko poštovanje unapred hvala!

    Odgovoreno: 21. 03. 2010.
    • Poštovana,
      Ne verujem da ste kilu dobili kašljići. U trudnoći možete imati probleme sa želudačnom kilom jer će plod, tj uvećana materica potiskivati želudac. Konsultujte se sa vađim lekarom, ali treba da uzimate lek iz grupe inhibitora protonske pumpe. Treba češće da jedete količiniski manje, da spavate sa podignutim uzglavljem da ne jedete slatko, ne pijete gazirane napitke.