Poštovani, imam 30 godina moj problem je helikobacter. Pilory infekcija, koja mi je otkrivena pre 2 meseca i još uvek je vučem. Prvi put sam imala 3 puta više, a svaki naredni put se povećavala nezavisno od terapije. Prvi put sam dobila sabax u kombinaciji sa amoxicilinom, međutim u 2 naredna odlaska lekaru i pored visoke koncentracije ove bakterije dobijam samo amoxicilin na 12 sati po2. Poslednjeg puta mi je dala samo zymbaktar, od kog mi je čini mi se malo bolje. Simptome imam od početka maja (nadutost, nemogućnost da podrignem, inače sve ostalo je bilo ok) , ali sam ja to sve pripisivala nervozi jer mi je želudac na nervnoj bazi. Inače sa 24 godine su mi dijagnostikovali anksioznu depresiju za koju sam dobila ksalol koji i sada pijem (1/4ujutru i uveče) . Posle depresije su došli problemi sa kičmom, naročito sa vratnim delom kičme kao posledica napetosti i nervoze, za to mi je doktorka najviše davala nimulid i kombinacije injekcija (diklofen i bensedin) . Ipak moj najveći problem je želudac i interesuje me da li bi ja trebalo da dobijam kombinacije više antibiotika, ili je i ovo dobra terapija, i nekog drugog leka da bi se ta bakterija sanirala?

    Odgovoreno: 14. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Ne znam na koji način je kod vas utvrđeno prisustvo bakterije, kao i kontrolni nalazi. Treba da znate da je titar antiteala na h. Pylori visok još najmanje 6 meseci nakon terapije. Najbolja metoda za procveru da li je eradikaciona terapija bila uspešna ili ne je izdisajni test.
      uradite izdisajni test, ne uzimajte druge kombinacije lekova.