Dragi doktore, od marta imam problema sa zeludcem (barem mislim da je to u pitanju) . To je tup, konstantan bol odmah ispod rebara, koji se pogorsa kada pritisnem jace to podrucje ili kada sam duze vreme zatvorena u nekoj prostoriji (u bioskopu, pozoristu i sl - tera me u wc.) ne prija mi masna hrana. Dosta pijem cajeve, koji mi pomazu. Ali kada treba da legnem da spavam, nastane blagi uzas! Bol koji me muci postane najjaci, cesto placem i nerviram se. Ponekad tu i tamo neki gas, cak cesto pomislim da me muce gasovi i stolica koju ne mogu tek tako lako da izbacim. Svi doktori odmahuju glavom, u smislu da je to sve bezazleno ili psihosomatski, uzimala sam dosta razlicitih lekova, ali ja se ne osecam dobro! Nadam se da cete mi vi pomoci! Od srca zahvalna!

    Odgovoreno: 14. 02. 2010.
    • Poštovana,
      Ne pominjete da li ste nešto uradili od naliza. Predlažem kompletnu laboratoriju sa krvnom slikom kao i eho gornjeg abdomena kojim će se preglčeda pankreas, jetra, žučna kesica, slezina i oba bubrega. U slučaju negativnog nalaza, obzirom da dugo imate tegobe, ne znam koliko godina imate, predlažem gastroskopiju.