Bolujem od hronicnog ulceroznog kolitisa, pracenog obilnim krvarenjem i polipima na debelom crevu. Molim vas da mi predlozite detaljan popis hrane (voce, povrce i meso) koju bih trebao da koristim kako bih smanjio nezeljene efekte bolesti. Koji je vas predlog terapije koja daje najbolji efekat u lecenju ove bolesti? Da li kravlje mleko izaziva nezeljene efekte, i ima li neka druga vrsta mleka koje bih mogao da pijem (kozje mleko npr.) bez bojazni? Da li zacine smem da koristim umereno (slatke kolace npr.) ili to moram potpuno izbaciti? Pozdrav od radovana iz zrenjanina

    Odgovoreno: 11. 01. 2010.
    • Poštovani,
      Što se tiče ishrane upučujem vas na dijetetičara iz doma zdravlja koji će vam najbolje savetovati koju hranu da koristte. Ja vam mogu reći da izbegavate suhomesnateb proiyvode u aktivnoj fazi bolesti da izbegavate sveže voće i površe i bez zaćina i alkoholnih i gaziranih napitaka.