Postovani, pitanje za gastroenterologa! Imam 25 godina. Vec nekoliko godina imam ucestale stolice koje ne mogu da odlozim, kasaste konzistencije i obicno ne obilne. To znaci tri do pet puta dnevno, uz to cesto osetim bol u predelu zeluca. Cini mi se da problem napreduje iz godine u godinu nekada ne smem da putujem autobusom bez toaleta ni sat vremena. U poslednje vreme osetim i simtome gorusice. Higijensko dijetetski rezim ne pomaze (nutricionista sam po zanimanju) . Radio sam kolonoskopiju, koprokulturu i nalazi su uredni. Lekar mi je preporucio rudakol, ali bilo je veoma malo koristi. Da li je potrebno da idem i na gastroskopiju i sta je resenje? Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 25. 01. 2010.

Komentari na pitanje: #49555

    • Radmila Puhaca 21. 09. 2015.

      Dobar dan postovani. Necu duziti danas sam bila na ultrazvuku abdomena. Jetre normalne veličine. Zuna kesa normalna. , kao i žučni putevi. Holedoh je sirine2, 8 mm glatkih kontura. Slezina normalna. Bubrezi su bez kakuloze. U polozaju na bokovima i stajanju se uocava spustanje oba bubrega vise desni koji se u stojećem polozaju rotira. Rpln i nadbubrežne žlezde nisu uvećani. Abdominalna aorta umereno ateosklerotski izmenjena bez diletacija ili suženja lumena. U abdomenu nema slobodne tecnosti. Zasto ja povremeno imam kisele stolice? Hvala na odgovoru inače svaki dan uzimam po jedan probiotika.