Postovani doktore pre više od 10 godina ultrazvučnim pregledom konstatovano je da imam kamen u žuči. Pošto nisam imala napade niti druge probleme godinama sam samo odlazila na pregled ultrazvukom i pratila promene. Napominjem da mi žučna kesa nije bila upaljena. Poslednjim pregledom ustanovljeno je da se pojavio i pesak. Od letos imam čudno krčanje u stomaku, veoma glasno. Stolicu imam redovnu. Dala sam stolicu na pregled i konstatovana je u malom broju candida. Taj problem sam pokušala sanirati probiotikom. Krčanje je i dalje prisutno bez obzira koliko pazila na ishranu. (bez belog brašna, slatkiša, mleka, i kvasca) da li ovi problemi mogu imati veze sa kamenom u žuči i da li mi preporučujete da kamen odstranim iako mi nikad nije stvarao problem ili bar nisam bila svesna toga. Srdačan pozdrav marina

    Odgovoreno: 31. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Predlažem da se operišete. Od kamena u žučnoj kesici i dugotrajnog kontakta kamena sa zidom mogu se u malom procentu bolesnika u sluzokoži javiti ozbiljne promene. Krćanje imate verovatno od gljivica, bez obzira na mali bropj koje se leče dijetotom upravo takvom koju ste koristili.