Postovani. Imam problema sa gastritisom i povremeno mi se vraca sadrzaj iz zeludca u jednjak i usta, pa se jedne noci umalo nisam ugusio. Stomak mi je stalno nadut i tvrd kao da imam kamen u njemu. Dao sam krv na imunoloski pregled za helicobacter pylori. Rezultat je: helicobacter pylori igg +31 - <20 + >30u/ml helicobacter pylori igm +66 - <20 + >30u/ml molio bih vas da mi napisete: da li je ovaj rezultat dobar-uredan ili nesto nije u granicama normale. Da li bih trebao jos neke preglede da uradim i koje? Vec tri meseca pijem ranisan i eglonyl 2x dnevno po jednu tabletu. Pokusao sam da smanjim na po jednu tabletu uvece ali tegobe se vracaju. Sta da radim? Koliko dugo smem da pijem ranisan i eglonyil 2x dnevno po jednu tabletu. Unapred vam se zahvaljujem na odgovoru. Srdacan pozdrav od miodraga iz paracina.

    Odgovoreno: 31. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Treba da uradite gastroskopiju jer verovatno imate želudačnu kieslinu. Umesto ranisana uzimajte omeprol 2x1, pola sata pre jela. Javite se lekaru opšte prakse da vam propiše antibiotike jer je nalaz helicobacter pylori bakterije pozitivan i to treba lečiti.