Gastroskopijom mi je utvrdjen refluks jednjaka, jednjak mi je pravilan kardija inkompetentna, na kardiji na prednjem zidu plici rascep sluznice u duzini od 1cm, zeludac je kaskadno presavijen, jako edoematozne eritematozne sluznice bez lezije epitela, forniox u retroverziji bo, uzeta je biopsija sluznice zeluca na helikobakter pilori (sjutradan mi je dr javio da nemam bakteriju) , u lumenu zeluca se zapaza velika kolicina tamnozelenog sekreta, bulbus je edematozne eritematozne sluznice bez lezije epitela, dalje do d2 nalaz je uredan! Dg: sy mallory weis gastroduodenitis chr dali biste mogli da mi pojasnite malo ovo i evo proslo je mesec dana od gastroskopije pridrzavao sam se svega sto mi je doktor rekao, i hrane i svega i lekova, terapija mi je zavrsena, malo mi jeste bolje ali i dalje imam nagone za povracanje i i povracam jednom u tri dana (narocito ujutru) posle toga sve je odlicno! Apetit mi je kako kad, ujutru mi je inace najteze! Inace i u mojoj porodici vecina ima problem sa zelucem! Voleo bih da mi sto pre odgovorite, i jos nesto pio sam controloc 20 mg 28 dana i venter prasak 14 dana! Sad mi je doktor nakon controle dao sabax 30mg 21 dani ksalol 0, 25 mg 7 dana! I smrsao sam za 40 dana 7 kila! Sta mi vi preporucujete, nadam se brzom odgovoru. Hvala!

    Odgovoreno: 31. 12. 2009.

Komentari na pitanje: #48651

    • Brankica Panaotova 15. 08. 2014.

      Sa gastroskopijom utvrdzeni mi su poštene refluksne promene vo distalniot del na egzofagusot. Primala sam terapiju nolpaza po semi, a sad pijem i ursofalk. To već traje 6 meseci, i nikako da prodze sve to i već mi je to ušlo u psihe. Molim vas da mi kažete jer se moze izleciti od ovo sto ja imam, i ako moze, kako i koliko to dugo moze da traje, jer ja već ne mogu da izdrzim. Hvala unapred.