Postovani nesto me muci u zadnje vrijeme ima mozda i pola godine. Naime imam neko probadanje u predjelu zeludca pa do ispod lijevog rebra i na lijevu stranu gdje je srce, takodjer cesto me muci kiselina iz zeludca i cesto osjecam nadutost kad malo vis epojedem tako da ne smijem da jedem vise i stalno pazim. Ali mi najvise smeta to probadanje pogotoo kad dubogo udhnem a bude mi lakse kad se kao da mi creva zakrkljaju i onda mi prodje ta bol. Radio sam pregled ekg i sve sto se tice srca pre sest mjeseci nisu mi nista nasli dal je moguce da je neka zelucana bolest koja izaziva ove tegobe i koja bi to mogla biti. Molim vas za misljenje i predlog. Hvala unapred

    Odgovoreno: 31. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Najverovatnije da ima želudačnu kilu koja izaziva tegobe. Uradite gastroskopiju, a odmah počnite da uzimate tablete controloca 40mg, 2x1, pola sata pre jela, jedite češće i manje, spavajte na podignutom uzglavlju, izbegavajte slatkiše posebno čokoladu i peprmint i ljutu i nadražajnu hranu. , smanjite etelesnu težinu ako ste gojazni.