Pozdrav, , , pitanje, , , imam 49 i doktori mi rekli da imam gastritis i masnu jetru, , , problem je sto sam na hitnoj zavrsila tu noc u 4 sata u jutro, tako da ju bas nisam mogla pratiti i zapamtiti sto mi je sve rekla i sto to uopce znaci, , masna jetra i gastritis, , pa eto, , molim vas da mi objasnite i ako je moguce mozda neki savjet kako se to lijeci, , , , veliki pozdrav """

    Odgovoreno: 27. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Gastritis znaci zapaljenje sluzokože želuca koje se dijagnostikuje nakon gutanja sonde i biopsije sluzokože. Masna jetra se dijagniostikuje kod gojaznih osoba kao i opnih koja konzumiraju i preteruju u alkoholu. Predlažem da se javite gastroenterologu, do tada izbegavajte masno i alkohol. Ne zhnam kakvi su vam laboratorijski rezulrati.