Jetra normalne velicine, na desnoj strani hemangiom velicine 40mm*32mm, u levom reznju 16mm*12, 7mm. U hilusu limfni cvor od 10mm. Analize krvi u redu,. Bakterioloski nalaz -helicobacter pylori iga at 85 -helicobacter pylori iga at 1. 19 ovo su rezultati koje sam uradila a vezani su za jetru. Zanima me sta ovo sve znaci i sta bih trebala da preduzmem? Od lekara sam dobila uput da radim radiologiju zeludca, dubinsko snimanje bubrega, uput za ginekologa i ultrazvik stomaka i to je to. Rezultate sam dobila i svi su u redu! Imam konstantne bolove ispod desne strane rebara, i zanima me isto sta to moze da bude? Nadam se da ce vam gore dati podaci biti od pomoci! Hvala unapred!

    Odgovoreno: 31. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Imate vaskularne, benignme tumore jetre koje treba pratiti ultrazvučno po mogućnosti uraditi i ct jetre. Što se tiče nalaza za bakteriju sve zavise koje su referentne vrednosti jer se one razlijuju od metode do metode. Ukoliko su povišene treba sprovesti eradikacionu terapiju.