A da li moze hijatus hernija koja je velicine manjej jabuke moze da pogadja neki nerv ili da pritiska na navedena mesta stvarajuci grc sa tupim bolom kako kada je stomak pun tako i kada je prazan ukoliko se zeludac napuni vazduhom kao i da stvara otezana disanja i pritisak u predelu glave. To otezano disanje se manifestujee tako kao da mi neko sedne na grudi ili kao da se stvori knedla u grlu. I da taj bensedin opusti zeludac pa mi je onda bolje. I imam jos jedno pitanje za vas taj pritisak u glavi ako je povezan sa zeludcem jel to stvaran pritisak krvni ili je to pritisak od zeludca. I recite mi holter za krvni pritisak 24 casovni jel najbolji pokazatelj da li mi pritisak varira. I da li te bolove moze da izazove nervna baza. Jer me je strah sad ja recimo odem kod psihijatra on mi da neke lekove za te napade ja ih pijem a uzrok za sve bude henija. Plasim se da se dzabe nekljukam lekovima a hernija je mozda velika i ona bude uzrocnik. Jer neznam da li hernija velicine manje jabuke moze sve to da proizvede. Ako treba operisao bi je. Da li vi znate da li negde postoji ultra zvucno operisanje te hernije.

    Odgovoreno: 31. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Hernija se operiše laparoskopski, ne ulotrazvučno u većim centrima. Velika hernija izaziva i srčane smetnje, ne bi trebalo da vrši kompresiju na nerve. Hijatalna hernija veličine manje jabuke sasvim sigurno vama pravi subjektivne smetnje.