unazad 5 godina osecam bol tipa jakog grca posle praznjenja .ranije se javljao jednom mesecno a sada je maltene posle svake stolice.tesko je da ga lokalizujem ali boli negde duboko,par min i prodje kao da se nista nije desilo.par puta je isti takav bol bio isprovociran ejakulacijom.stolica je bez krvi normalne konzistencije i uglavnom redovna.takodje je prisutan nelagodan osecaj prilikom sedenja u dubini,osecaj tezine.jako sam zabrinut i molio bih da date predlog.da napomenem da bol nije za vreme defekacije
    vec neposredno posle.hvala puno

    Odgovoreno: 25. 04. 2008.
    • Postovani,
      Potrebno je da pre svega uraditi rektoskopski pregled, tj pregled zavrsnog dela debelog creva aparatom. U slucaju negativnog nalaza obratite se urologu da Vam sagleda prostate. Najveorvatnije je bol
      funkcionalne prirode, ali treba uraditi ove preglede da bui se iskljucilo organsko obolenje.
      pozdrav