Postovani, radio sam sam gastroskopiju zbog jake kiseline i podizanja zeludacnog sadrzaja do samih usta, pritiska na srce i pluca i nalaz je sledeci: uradjena fgds ukazuje na hronicni gastritis. Postoji bilijarni reflux. Reflux biliaris th: ursofalk 2x1 caps. (posle doručka i posle večere, dva meseca) . Venter pulv. Pre spavanja i posle dorucka mesec dana. Prof. Dr. Mirko bulajić molim vas recite mi o kojoj je ovde bolesti rec i da li je terapija uredu. Inace imam 25 god i imam dugo godina problem sa zeludcem i pio sam dugo vremena omeprol, a doktor koji mi je radio gastroskopiju mi je rekao da sam pio pogresan lek, strasno sam zabrinut! Hvala unapred na odgovoru

    Odgovoreno: 30. 12. 2009.

Komentari na pitanje: #46776

    • Prof. dr Aleksandare Nagorni, da li u Srbiji može da se nabavi taj Venter ? Ja takođe imam gastritis izazvan vraćanjem žuči u želudac, a nigde ne mogu da nađem taj sukralfat. Unapred hvala na odgovoru.