Ucestalo imam bolove ispod levog rebra, mislim da je u pitanju dijafragma. Konstatovano mi je gastroskopijom da imam hiatus herniu. Da li taj bol i uticaj na dijafragmu moze da bude posledica konstatovane hernie ili moze da bude i problem sa debelim crevom, jer sam primetio da kad god imam gasove, treba da izvrsim veliku nuzdu, kad sam gladan, meni se pojavi bol ispod levog rebra i pocne da mi se vrti u glavi. Sta bih mogao da pijem od lekova, kome da se obratim za pomoc

    Odgovoreno: 23. 12. 2009.
    • Poštovani,
      U pravu ste i želudačna kila i debelo crevo mogu biti razlog za tegobe. Verovatno imate tzv sindrom leve krivine debelog creva. Treba da vas kontroliše gastroenterolog. Pokušajte sa tabeletama cisapa, ako nemate poremećaje srčanog ritma.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #46509

    • Imam ucestale bolove ispod desnog rebra, ne znam sta je u pitanju. Boli me dok sedim, kao da pritiskam to mesto dok sam u sedecem polozaju. Kome da se obratim za savet?