Da li znate da mi objasnite da li je prodlen da posle sest meseci od operacije zuci (izvadjena zicna kesa) pacijent ima povecan br. Stolica (hronicni proliv) sta su posledice i sta treba preuzeti?

    Odgovoreno: 21. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Za svaki slučaj uradite pregled stolice na bakterije, gljivice i parazite, premda se proliv javlja nakopn operacije žuzčne kesice jer sada žuč neprekidno otiče u dvanaestopalačno crevo, jer nema reztervoara što je ranije bila žučna kesica da ga sakuplja.