Postovani Doktore,javljam vam rezultat gastroskopije koji ste mi trazili...DG:Gastritis chronica bacterialis activa ventriculi!Helikobacter pozitivan!Zalila sam vam se i na kiselinu koja me stalno muci otkako sam pocela sa terapijom jer pijem dosta lekova dnevno pa me zanima da li se mozda od njih i stvara?Inace gastroskopiju sam radila vec tri puta i posle godinu dana imam dijagnozu!

    Odgovoreno: 25. 04. 2008.
    • Postovana,
      Treba da sprovedete eradikacionu terapiju za Helicobacter pylori.
      Terapija podrazumeva sedam dana kombinaciju nekog od preparata iz grupe
      inhibitora protonske pumpe, dva puta dnevno, pola sata pre jela i 2 od 3
      antibitoika, takodje 7 dana u odgoavarajucoj dozi. Obratite se Vasem
      lekaru da Vam propise antibiootike jer je potrebno da zna da li je
      prisutna alergija na lekove. Ovom mterapijom ce se sigurno smanjiti
      kiselina. Predlazem da nakon 7 dana uzimate samo inhibitore protonske
      pumpe.