Vec duze vreme imam bolove u gornjem delu zeludca, u pocetku sam mislila da se radi o srcu, ali kasnije se ispostavilo da se radi o zeludcu. Isla sam kod gastroenterologa i razultat mi je sledeci; duodenum, bulbus postbulbarno n. O. U retro verziji hijatusna hernija. Gastritis chr erosiva, hiatus hernija per magna. Na ultra zvuku mi je pronadjen i kamen u zuci, tj: alculosis cholecystae. Colica abd. Hta, 12, 3. Od terapije sam dobila controloc, 20 mg 2x1 ujutro i uvece. Popila sam dve kutije, i kada sam se javila lekaru opste prakse za jos terapije, predlozila mi je da vise ne bi smela da to pijem ali mi je ipak dala jos jednu kutiju da je pijem po potrebi. Zanima me da li tej lek smem da pijem duze vreme, i koliko dugo, smem da ga pijem. Molim vas da mi dijagnozu malo pojasnite hvala biljana

    Odgovoreno: 21. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Lek možete da pijete godinama, medjutim propisi ne dozvoljavaju lekarima opšte prakse da ga propisuju duže od 1 ili 2 meseca u godini. Hiatus hernia je želudačna kila, dakle deo želuca je potisnut u grudnu duplju i izaziva subjektivne smetnje.