Zdravo, pitanje se odnosi na majku koja ima 62 godine, dijabeticar je dvadeset godina (dijabetes tip ii, insulinski zavisnik) i ima izrazene simptome polineuropatije. Pored svih postojecih tegoba (dijabeticarsko stopalo, problemi sa srcem - angina pektoris, itd.) , mama je pre godinu i po dana operisala kancer jednjaka koji je bio u drugom stadijumu, te za sada nema recidiva i komplikacija. Medjutim, u poslednjih nekoliko meseci pati od hronicne dijareje zbog koje ne moze da se odmori i oseca se veoma iscrpljeno. Uobicajene tablete, ukljucujuci probiotike, ne daju rezultat. Kopro-kultura je uredna, a polipi u zavrsnom delu debelog creva uspesno su otklonjeni pre otprilike pola godine i nalazi su od tada dobri. Mozete li me posavetovati u vezi s eventualnom terapijom koja bi joj olaksala zivot? S postovanjem, natasa andric, kraljevo

    Odgovoreno: 15. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Prolive koje vaša majka ima u sklopu su šećerne bolesti obzirom da su isključeni drugi razlozi za to (uradhjena je kolonoswkopija i nalaz stolice jenagativan) . Pokušajte sa promenom probitskog leka, npr neka ide >erceflora duo 2x1, ukliko nema boljitka, a prolivi su i dalje izraženi dodajte tablete loperamida 2x1 dnevno.