Postovani, Prilikom rutinskog pregleda doktor mi je savetovao da uradim test na helico bakteriju, rezulatat je bio 7.9. Da li je nalaz pozitivan i kakva je terapija u tom slucaju. U medjuvrremenu sam dobila subakutni tireoditis i prepisana mi je terapija Aspirin 3x2 tbl.tokom 6 nedelja. S obzirom da mi zeludac nije bas otporan, a uzevsi u obzir i helico bakteriju, kakve ce se ova terapija Aspirinom odraziti na zeludac. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 04. 04. 2008.
    • Postoavana, Test na bakteriju je pozitivan. Terapija Helicobacter pylori infekcije su dva antibiotika poshemi i jedan Inhibitor protonske pumpe, sve u trajanju od 7 dana. Aspirin potencijalno moze da osteti sluzokozu, ali Vi se javite lekaru opsdte prakse koji ce Vam propisati shemu za eradikaciju bakterije. Pozdrav