Postovani dr, moj problem su mucnine. U avgustu radjena gastroskopija, nalaz sledeci. Jednjak prolazan, refluksne promene distalno. Kardija zjapi. Trakasta hipermija antruma i dela korpusa, prepilorocno povrsna erozivna promena. U retroverziji hijatalna hernija. Bulbus hipermican, postbulbarno pepeljasta sluznica. Dijagnoza, reflux esophagis grb, hiatus hernia, erosio ventriculi, gastroduodenitis. Biopsija dvanaestopalacnog, duodenitis chronica, umerenog stepena. Imam 35 god, pijem kontrolok vec 3 mes, mucnine su manje, osim jutarnjih, tada su najcesce. Zelela bih da ostanem trudna, ali neznam u ovom stanju, kako. Imam i kamen u zuci, 14 mm, ponekad bol sa desne strane, ai slab. Nemam apetit, smrsala sam dosta. Da li sve ovo pravi kamen, i sta mi preporucujete. Hvala puno

    Odgovoreno: 13. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Potrebno je da uradite laboratorijske analize koje bi pokazale funkciju jetre, i da li potencijalno kamen u ćućnoj kesici prave kakve poremećaje funkcije jetre. Kod kamena uu žučnoj kesici obično je prisutan bol, ali može i mučnina. Nastavite sa terapijom controlocom.